Artikler

Ny jentesamling!

Det legges nå opp til en ny samling for jenter mellom 13 og 21 år.

Samlingen vil finne sted på Lillehammer fra fredag 29/4 tom søndag 1/5 – samtidig med de omtalte Ungdomslekene (15 idretter og ca. 2000 ungdommer).

Tidligere har vi sendt invitasjonene til jentesamlinger direkte til jentene.  Denne gangen velger vi å sende til klubbene, slik at dere kan gi tilbudet til jentene som er i deres klubb.

Samlingen vil ha et faglig bueskytterinnhold (deltakerne vil få nærmere beskjed), men det sosiale elementet vil likevel ha fokus ved denne anledningen.  Det bør også nevnes at lørdagskvelden legger Norges Danseforbund opp til diskotek i Håkonshallen.

Oppholdet vil være av ”sporty” natur (klasserom) og bespisningen vil foregå sammen med de øvrige ungdommene som er tilstede på Lillehammer.

Deltakerne vil få dekket reise- og opphold, og for dem som er avhengig av å komme til Østlandet med fly, vil det bli sørget billettbestilling til Gardermoen, og  mottak og felles transport til Lillehammer.

Vi ber klubbene om å motivere sine unge jenter til å  benytte seg av denne anledningen, og vi ber om å få påmelding med navn, adresse, alder og  buetype  innen 1.februar  til Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Også klubbtrenere og andre vil ha anledning til å være med til Lillehammer (egen regning – info vil komme som kort tid), og i forbindelse med Ungdomslekene vil det bli et seminarprogram med idrettsrelaterte temaer og gode forelesere.