Artikler
Mine første tanker
- Detaljer
- Publisert mandag 18. april 2011 20:53
Til alle bueskyttere og bueskyttervenner.
Som nyansatt aktivitetskoordinator i Norges Bueskytterforbund vil jeg takke for måten jeg har blitt tatt i mot på i miljøet. Det er mye å sette seg inn i for en som kommer utenfra, og mange nye ansikter og navn man skal kjenne igjen. Jeg tenkte nå å dele noen av mine tanker med dere. Jeg har vært i jobben i halv stilling siden 1. april og har truffet masse dyktige og engasjerte utøvere og ledere som virkelig brenner for idretten sin. Dere virker som en bra gjeng som har mange gode tanker og ideer rundt det dere holder på med. Det blir mange møtepunkter frem mot sommeren, og enda flere når jeg går over i full stilling fra 1. juli.
Jeg vil først gratulere ferske norgesmestere fra innendørs NM i Bodø. Jeg vil også takke Bodø Bueskytterklubb for et godt gjennomført arrangement i Nordlandshallen. NM innendørs ga meg en fin introduksjon i hvordan den praktiske gjennomføringen av slike arrangement gjøres i bueskytingen. Samtidig ga det meg også en flott mulighet til å møte mange av dere aktive.
Jeg håper og tror på et godt samarbeid med både utøvere og ledere fremover. For at jeg skal kunne bidra til å gjøre norsk bueskyting bedre er jeg helt avhengig av å høre på dere. Det er tross alt ute i klubbene man skaper aktiviteten og gjør seg erfaringer på hva som fungerer og ikke. Jeg kommer til å prioritere å være tilgjengelig og synlig for klubbene og deres medlemmer. Jeg ønsker å delta på styremøter, treninger, stevner og andre sportslige og sosiale sammenkomster. Det er viktig for meg at jeg er til stede der aktiviteten skapes og utøves. Dette for at jeg kan bli kjent med dere, og dere med meg. Jeg ønsker at terskelen for å kontakte meg skal være så lav som overhode mulig, og jeg vil alltid strekke meg etter klubbenes ønsker og behov. Hvis dere har møter eller samlinger i klubben dere ønsker at jeg skal være tilstede på må dere ikke være redde for å ta kontakt med meg. Jeg skal forsøke å nå alle klubbene pr mail og telefon i sommer. Jeg håper at jeg får besøkt flest mulig av dere iløpet av sommeren/høsten. Det vil også være mulig for meg å sette av tid til møter under stevnet på Akkerhaugen i juni og ifm NM utendørs i Trondheim i august.
Lykke til med forberedelsene til utesesongen 2011.
Vi sees!
Mvh
Sverre Mørch Fredriksen
Aktivitetskoordinator
Norges Bueskytterforbund
E-post: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.
Telefon: (+47) 93417624
