Artikler
Viktig melding til alle i bueskyttere i norge!
- Detaljer
- Publisert onsdag 21. februar 2007 12:42
Som kjent deltar Norges Bueskytterforbund, sammen med 28 andre særforbund, i et prosjekt hvor vi har utviklet et utdanningstilbud for ledere i idretten. For at utdanningstilbudet skal være godt, er det avgjørende at vi har gode veiledere (kurslærere). Vi er nå inne i en fase hvor det er viktig å rekruttere/utdanne veiledere som kan gjennomføre prosesser (kurs) i klubber.
Det skal i mars 2007 settes i gang et nytt kull i forhold til veilederutdanning. Denne utdanningen blir gjennomført i samarbeid med Norges Idrettshøyskole (NIH). Deltakerne gjennomfører i praksis modulen ”Coaching og ledelse i idrett”. De får gjennom denne utdanningen 15 studiepoeng på NIH. Studieplanen for veilederutdanningen ligger vedlagt.
”Krav” til deltakere:
- Kan idretten generelt og bueskyting spesielt
- Har litt fartstid som mennesker
- Har holdt kurs før
- Erfaring/kjennskap til klubbdrift/organisasjon
I tillegg vil deltakerne måte forplikte seg til å bidra i organisasjonen etter endt utdanning. Omfanget av dette (antall år og/eller moduler) vil vi komme tilbake til.
Denne mailen gjelder påminnelse om veilederutdanning -kull 4- starter
I Sandefjord fredag 16/3 klokka 14.00,
Det er kort tid fram dit, og foreløpig er det for få påmeldte med relle navn på min liste.
Påmelding innen onsdag 7/3 klokka 15.00 sendes på mail til: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.
Jeg legger også ved den dagsplanen som er utarbeidet for studiet.
Lykke til med jakten på dyktige veiledere!
Hilsen
Vigdis Fjeldstad, Forbundsstyret.
