Artikler

Drift av elitegruppearbeidet

Som de fleste vet, så opphører Forbundets medvirkning til engasjement av Trond Amundsen og således hans rolle som elitekonsulent ved årsskiftet.

Etter lang tids vurdering og diskusjon har Forbundstyret og Sportsutvalget valgt å forsøke en litt annen linje hva gjelder den videre drift av elitegruppearbeidet.

Vi har landet på en modell hvor deler av Sportsutvalget skal gis en mer aktiv rolle i planlegging og utøvelse av dette arbeidet. Sammen med sportsutvalget vil Jan Erik Humlekjær fungere som teknisk trener - konsulent til utøvere og støtteapparat.

Morten Wilmann som tidligere hadde rollen som elitekoordinator vil etter eget ønske ikke være like aktiv i det nye opplegget, men som Generalsekretær vil han av naturlige grunner fortsatt ha en aktiv rolle.

Vi vil komme tilbake med mer eksakt informasjon til utøvere og støtteapparat på nyåret.