EM 3D Jaktbueskyting
- Detaljer
- Publisert fredag 01. oktober 2010 10:09
Norges Bueskytterforbund sender for første gang skyttere til et mesterskap i 3D jaktskyting. Til mesterskapet som arrangeres i Italia – Sardinia, er det forventet nesten 150 skyttere fra 17 nasjoner. Norge stiller med 4 skyttere, og skytingen foregår i perioden fra 4 – 10. oktober.
Oppdatert 8. oktober 17:50
Stein Anszjøn ble til slutt nr 8 i 2. eliminasjonsrunde. Alle resultater finner du HER.
8/10: (17:50)
I 2. eliminasjonsrunde ble de andre for sterke for Stein, han ble nr 8 til slutt, allikevel meget bra, vi gratulerer.
8/10: (13:53)
Stein Anszjøn ble nr 6 i 1. eliminasjonsrunde og er videre til neste runde. Ola Klåpbakken ble nr 12 og det er da slutt for Ola
7/10: (20:10)
Da har resultatene fra dagens 2 kvalifiseringsrunder kommet. Stein Anszjøn ble nr 10 og er klar for eliminasjonsrunden i morgen hvor de 16 beste deltar. For Nils Røsok på en 22. plass og Harald Økern på en 25. plass er det ikke mer skyting.
I Instinktiv ble Ola Klåpbakken nr 13 og er også klar for eliminasjonsrunden i morgen.
7/10: (19:30)
Resultatene fra 2. kvalifiseringsskyting er ikke oppdatert, bare resultater fra de første målene er kommet. Beregnet plassering for de norske etter 4-9 mål på 2. runde er:
Langbue:
Stein Anszjøn, 14. plass
Nils Røsok, 23. plass
Harald Økern, 26. plass
Instinktiv:
Ola Klåpbakken, 13. plass
7/10: (19:15)
Etter 20 mål ligger Stein Anszjøn og Ola Klåpbakken på en 13. plass, Stein skyter i Langbue, mens Ola skyter i Instinktiv. Nils Røsok er på en 20. plass og Harald Økern er på en 24. plass, begge i Langbue.
Norges 4 skyttere er:
Langbue:
Stein Anszjøn, Klepp
Nils Røsok, Harøy
Harald Økern, Lillestrøm
Instinktiv:
Ola Klåpbakken, Laugen
Som lagleder har de med seg Sigmund Lindberget, Elverum.
