Norske skyttere reiser utenlands

Vår satsingsgruppe "2012" er på vei til Arizona Cup for treningsopphold og deltakelse i dette World Ranking-stevnet i Phoenix i USA. Gruppen består av lagleder Jan Erik Humlekjær og våre håpefulle; Bård Nesteng, Vetle Risinggård, Nicolai Øglænd og Robert Landskaug (Tor E. Nordskag meldte forfall), som foruten å komme tidlig i gang med sesongen, også får fin matching blant flere av verdens beste skyttere. Det er dessuten heller ikke ofte at våre recurveskyttere får prøve seg som lag.

Mot slutten av måneden reiser Sandefjord videregående skoles bueskyttere på tur til Tyrkia, nærmere bestemt til Antalya der våre tyrkiske samarbeidspartnere legger til rette for opphold og trening under normalt gode betingelser. Dette er selvsagt et meget bra tilbud til de interesserte som har knyttet seg opp mot "bueskytterlinjen" på Sandefjord videregående.

Denne "troppen" består av Jarl A. Løkkebergøen, Morten Tøsdal, Marius Halvorsen, Truls I. Lysnes og Jonathan Waggestad - under ledelse av Morten Bøe.

Som en "avslutning" av vårsesongen - kanskje mens vi fortsatt går på ski her hjemme? - reiser vårt compoundlag; Morten Bøe, Mats I. Smørdal og Thomas Sandberg til World Cup i begynnelsen av mai til Porec i Kroatia - et meget fint sted på Adriaterhavskysten. Med på lasset følger June Svensen og lagleder Davood Nematinia.

Så får vi se om compoundskytterne våre, både individuelt og lag, kan hevde seg blant de beste internasjonale skytterne.  Det forventes meget stor deltakelse i Kroatia.