Redaktøren - juni 2010

AKTIV SESONG

Nå er vi godt i gang med utendørssesongen og vi har allerede hatt skyttere ute i den store verden – se egen skildring fra utøvernes deltakelse i World Cup i Kroatia tidlig i mai.

Og det kommer på løpende bånd; EM i skiveskyting er allerede avviklet når dette leses, og det samme gjelder World Cup del 2 i Tyrkia.

For-sesongen kulminerer med vårt eget NUM (nordisk ungdomsmesterskap) som i år får deltakere fra alle nordiske land – og jeg håper at våre egne ungdommer har meldt seg på til denne stor-mønstringen der man har sjansen til å møte nye venner og knytte nye kontakter. Sandefjord BS har tatt tak i arrangementet som vi dermed tror er i de beste hender.

Hvorvidt World Cup-eventyret har noe å gi norske skyttere, gjenstår å se. Det blir stadig tettere i toppskiktet, og det gjenstår å se om den nye sett-skytingen vil gi andre utslag enn å holde spenningen ved like gjennom hele matchen.

NBFs nye satsing på deltakelse i EM i 3D-skyting har gitt grobunn for flere stevner i 3D og flere arrangører har kommet på banen i mer offisiell ramme.

Dette gir dermed et bedre tilbud til en ”ny” gruppe skyttere, som ellers knapt ville befinne seg i vår ”sfære”.  Vi starter dog litt forsiktig, og nå har internasjonale regelendringer skapt en smule forvirring i det hele.

Dette betyr at vi også må arbeide på andre arenaer, og vår internasjonale medvirkning gir i alle fall en mulighet for påvirkning som få andre har. Så får vi se hvor langt fram vi kan nå…