Sportsutvalget og Ordenskanselliet
- Detaljer
- Publisert torsdag 22. mai 2008 17:54
Forbundsstyret har oppnevnt et nytt Sportsutvalg basert på foreliggende retningslinjer, og man forsøkte å oppfylle de nye bestemmelsene om kjønnsbalanse uten å lykkes. Man har imidlertid fått fram et meget kompetent utvalg gjennom følgende personer:
Vigdis S. Landskaug
Jan R. Skyttesæter
Steinar Risinggård
Øistein Nesteng
Walter Solberg
Utvalgets primære oppgave er å kvalitetssikre elitesatsingen i tråd med de retningslinjer som Tinget har fastsatt gjennom godkjenning av Elitemeldingen.
Det nye styret har imidlertid gjort et nytt grep i forhold til uttak, slik at man unngår å komme inn i gråsoner i forhold ti! habilitetsspørsmål. Man har opprettet et UK som står utenfor utvalget. Dette har fått følgende sammensetning:
Valter Kristiansen
Jan E. Humlekjær
Roar Jystad
Etter å ha fått en henvendelse fra kanselliets leder gjennom mange år, Kjell Bøe, der han uttrykte ønske om fratreden, har forbundsstyret opprettet et nytt kanselli;
Vigdis S. Landskaug (i egenskap av president)
