Tallvendere

Med bakgrunn i mange henvendelser både innenfor og utenfor miljøet om at det er kjedelig å følge våre konkurranser pga manglende resultatoppfølging, har NBF bestilt et større antall tallvendere – som kan festes til mattestativene, til bruk ved skyting både innendørs og utendørs.

Disse tallvenderne, som brukes ved mange større internasjonale stevner, er enkle i bruk – og lette i vekt. De er også meget godt synlige på langhold.

Forbundsstyret anser vår formidling av konkurranseresultater så viktig at man velger å subsidiere anskaffelsen av disse tallvenderne.

De vil derfor kunne selges til klubbene for den utrolige pris av kr. 30,- pr.stk. – og det forventes av stevnearrangørene at slike tallvendere benyttes.

Bestilling skjer til NBF snarest mulig, slik at man unngår lagringsproblemer i Idrettens Hus.

Og et lite tips kunne være at innkjøp organiseres på kretsnivå eller i annet samarbeid mellom klubber – i alle fall der avstandene ikke gjør det upraktisk å frakte og holde orden på tallvenderne.