Internasjonale dommere fra Norge?
- Detaljer
- Publisert lørdag 23. mai 2009 01:38
Forbundsstyret har gått inn for en målsetning om å utdanne ytterligere to internasjonale dommere i bueskyting og i den anledning vedtatt å be om innspill fra dommere som måtte være interessert i videreutdanning som dommer og i senere oppdrag for den Europeiske Bueskytteunion og etter hvert FITA.
Dommere som kunne tenke seg en slik målsetting, må melde sin interesse skriftlig til Norges Bueskytterforbund innen 1. juni - enten i brev eller gjennom e-post til
Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.
Følgende krav må oppfylles
a) Ha minst 3 års erfaring som dommer
b) God kjennskap til engelsk
Kandidatene vil bli vurdert og prioritert etter fastlagte rammer.
De aktuelle dommerne vil måtte delta i internasjonalt seminar i Wiesbaden, Tyskland i perioden 23-25. oktober 09 for å kunne oppnå status som kontinental dommer, som er et steg på veien mot internasjonal status.
Kandidatene vil også bli invitert til en Nordisk dommerkonferanse i Danmark 21-22. november 09 der det tas sikte på en bedre nordisk samkjøring i regelforståelse og dommerutøvelse.
